• Przedstawiamy Państwu ważne informacje dotyczace zdrowia oraz naszych przychodni.

IKP - Internetowe Konto Pacjenta

IKP – Internetowe Konto Pacjenta to bezpłatna aplikacja Ministerstwa Zdrowia w której szybko i bezpiecznie sprawdzisz informacje o zdrowiu: swoim, swoich dzieci lub osoby, która Cię do tego upoważniła.

Do logowania będzie Ci potrzebny profil zaufany lub dowód osobisty z warstwą elektroniczną (e-dowód). Możesz też zalogować się przez konto internetowe iPKO lub Inteligo w PKO BP, konto internetowe w Pekao SA lub przez bank spółdzielczy.

Dzięki IKP:

  • otrzymasz e-receptę SMS-em lub e-mailem — wystarczy, że podasz swój numer telefonu lub adres e-mail
  • wykupisz leki z recepty w różnych aptekach nie tracąc refundacji
  • udostępnisz bliskiej osobie lub lekarzowi informację o stanie zdrowia i historię przepisanych leków
  • masz dostęp do danych medycznych swoich dzieci do 18. roku życia
  • odbierzesz kolejną e-receptę bez wizyty w gabinecie (w przypadku choroby przewlekłej i po konsultacji, np. telefonicznej, z lekarzem)
  • odbierzesz e-skierowanie
  • złożysz wniosek o wydanie Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego (EKUZ).
  • zmienisz lekarza/pielęgniarkę lub położną podstawowej opieki zdrowotnej
  • sprawdzisz wynik testu na koronawirusa
  • dowiesz się, do kiedy prawdopodobnie masz przebywać na kwarantannie lub izolacji domowej (ostatecznie zależy to od Twojego stanu zdrowia).

Jak zacząć?
Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie internetowej: https://pacjent.gov.pl/internetowe-konto-pacjenta 

DEKLARACJA WYBORU LEKARZA I PIELĘGNIARKI

Informujemy że pacjenci, którzy chcą korzystać z pomocy lekarza lub pielęgniarki  w ramach Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ) w placówkach Zespółu Przychodni Specjalistycznych Zdrowie Sp. z o.o , powinni złożyć wypełnione deklaracje w recepcji. Przed złożeniem deklaracji Pacjent nie musi wypisywać się z poprzedniej placówki, w której korzystał z Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Złożenie deklaracji jest bezpłatne. W celu ułatwienia formalności zamieszczamy dla Państwa pliki deklaracji które mogą Państwo samodzilnie wypełnić w domu oraz złożyć w placówce.

Przychodnia Poznań:

Przychodnia Murowana Goślina:

Szczepienia przeciwko COVID-19 - ważne informacje

Zachęcamy Państwa do szczepień przeciw COVID-19  gdyż to jeden z najważniejszych elementów, dzięki któremu możemy powstrzymać epidemię.
Wszystkie aktualne i rzetelne informacje na temat szczepień znajdą Państwo na portalu:  www.gov.pl/web/szczepimysie

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna w Wielkopolsce

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz całodobowo w dni ustawowo wolne od pracy.

W razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.

Prenetujemy Państwu link do strony z szczegółowymi i aktualnymi informacjami wraz z  wykazem placówek świadczących nocną i świąteczną pomoc na terenie Wielkopolski http://nfz-poznan.pl/page.php/1/0/show/13328/